ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΔΕΥΑΝ: Απεργιακή κινητοποίηση στις 20.3.2023
![](https://www.nafpaktos.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/%CE%94%CE%95%CE%A5%CE%91%CE%9D%20%CE%9B%CE%9F%CE%93%CE%9F%CE%A4%CE%A5%CE%A0%CE%9F.jpg?itok=iGSjQPoq)
Το Σωματείο Εργαζομένων της ΔΕΥΑ Ναυπακτίας συμμετέχει στην 24ωρη Πανελλαδική Απεργία που έχει προκηρυχθεί από την ΠΟΕ-ΔΕΥΑ την Δευτέρα, 20 Μαρτίου 2023 με μοναδικό αίτημα ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ για την ιδιωτικοποίηση των νερών μέσω της Ρυθμιστικής Αρχής Αποβλήτων, Ενέργειας και Υδάτων (ΡΑΑΕΥ) ή μέσω των Συμπράξεων Δημοσίου και Ιδιωτικού Τομέα (ΣΔΙΤ).