Δήλωση του Δημάρχου κ.Βασίλη Γκίζα σχετικά με την ανακοίνωση του ΤΑΙΠΕΔ
![](https://www.nafpaktos.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/%CE%93%CE%95%CE%A6%CE%A5%CE%A1%CE%91.jpg?itok=CzXIRdJl)
"Μετά την ανακοίνωση του ΤΑΙΠΕΔ σχετικά με την ανάδειξη του 1ου επιλέξιμου επενδυτή για τους πρώην εργοταξιακούς χώρους του Αντιρρίου, θεωρούμε ότι επιβεβαιώθηκε το επενδυτικό ενδιαφέρον το οποίο και χαιρετίζουμε.
Η εξέλιξη αυτή αναδεικνύει την Ναυπακτία σε πόλο έλξης για επενδυτές, στοιχείο που πιστεύουμε ότι δίνει σημαντική ώθηση στην περιοχή μας.
Ωστόσο, επισημαίνουμε για ακόμη μια φορά ότι, η όποια αξιοποίηση και πρέπει και οφείλει να συνάδει με τη βιώσιμη και τουριστική ανάπτυξη της περιοχής στην οποία όλοι ανεξαιρέτως προσβλέπουμε."
Βασίλης Γκίζας
Δήμαρχος Ναυπακτίας