Στις 15.10.2020 ξεκινούν οι εγγραφές στο πλαίσιο του Προγράμματος Οικονομικής Στήριξης Οικογενειών με παιδιά Προσχολικής Ηλικίας 2020-2021
![](https://www.nafpaktos.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%B1.jpeg?itok=_7oyFLIg)
Ο Δήμος Ναυπακτίας ενημερώνει τους ωφελούμενους γονείς, των οποίων αναμενόταν να εγκριθεί στις 13.10.2020 η φιλοξενία των παιδιών τους μέσω της δράσης «Πρόγραμμα Οικονομικής Στήριξης Οικογενειών με παιδιά Προσχολικής Ηλικίας», Περίοδος 2020-2021 (Πρόσκληση 11693/3.9.2020) ότι, μπορούν να προσέρχονται από τις 15.10.2020 στα γραφεία της Διεύθυνσης Κοινωνικής Αλληλεγγύης και Κοινωνικών Υποθέσεων με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά: εκτυπωμένο voucher και φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας, για την εγγραφή των παιδιών τους στους Δημοτικούς Παιδικούς-Βρεφονηπιακούς Σταθμούς Ναυπακτίας.
Θα τηρηθεί αυστηρά η σειρά προτεραιότητας μέχρι εξαντλήσεως των θέσεων.
Περισσότερες πληροφορίες: Διεύθυνση Κοινωνικής Αλληλεγγύης και Κοινωνικών Υποθέσεων, τηλ. επικοινωνίας: 2634038637 (Πλούμης Χαράλαμπος)
Σημαντική επισήμανση: Η χρήση προστατευτικής μάσκας και η αυστηρή τήρηση των αποστάσεων είναι υποχρεωτικές σε όλες τις Υπηρεσίες του Δήμου Ναυπακτίας.